İZMİR PROMOSYON DA SON DURUM!!

        İzmir il sağlık müdürlüğü ve yetkili sendika il temsilcilerince birlikte yürütülen çalışmada uzun süredir bir sonuç çıkmaması çalışanları ciddi derece de rahatsız etti. İlk defa görüşme yapılan banka müdürünün değişmesi ve yapı kredi bankası yetkililerinin sunacağı teklifle ilgili süre istemeleri ve verilen sürelerde herhangi bir teklifin gelmemesi süreçleri uzattı ve malum yıl sonuna gelindi.

        Gelinen süreçte PROMOSYON ile ilgili artık teklif verilmesi ve verilmemesi halinde de YETKİLİ SENDİKA (SAĞLIK SEN) tarafından büyük çapta eylemler yapmak suretiyle gerekli tepkilerin gösterileceğine yönelik açıklamalar yapıldıysa da, sonuç nafile, herhangi bir teklif iletilmedi, bu hafta, haftaya derken son gelen fısıltı'ya göre BANKA nihayet il sağlık müdürlüğüne geçerli teklifini iletti.PEKİ GELEN TEKLİF NE KADAR?

Geçtiğimiz hafta içerisinde promosyon anlaşmasına muhatap banka yetkilileri sağlık çalışanlarına yıl başına 6.000 TL gibi komik ve kabul edilmesi mümkün olmayan bir teklif iletti...

Evet Covid-19 gibi büyük bir salgında kahramanca çalışan şehitler veren SAĞLIK ÇALIŞAN'larına önerilen PROMOSYON SADECE 6.000 tl...

Ülke genelinde ilk anlaşmayı yapan il ler 30.000-36.000 bandında 3 er yıllık anlaşıp çoktan çalışanların hesaplarına yatırtır iken, üniversite hastaneleri 42.000 li 45.000 li 4 er yıllık anlaşmalar ile çalışanlarının yüzlerini güldürür iken İzmir de 6.000 TL yıllık teklif tabir-i caizse güldürür iken düşündürdü.

Sahada can sipehane çalışan kahraman sağlık çalışanları:

Artık Yeter... Söz Yetkili Sendikada...Gereği Yapılsın... 

serzenişleri yaparak bu sürece kulaklarını tıkayanları göreve çağırmaktadır... 


Ayrıca;

Banka nın teklifinde 1 yıllıkta uzatma talebi bulunduğu iddia ediliyor.

MEVCUT İHALE NE ZAMAN SONA ERECEK?

Bilindiği üzere mevcut taki ihale 5 yıl süreyle yapılmış olup 2023 yılı sene başında 3 yılı bitmiş ve 2 yıl kalmış olacak.

2 yıl kalan ihaleye ek 1 sene uzatma talebi geçerli kılınır ise 3 yıl kalmış olacak ve yıllık 6.000 TL den 18.000 bin TL ye üç yıllığına anlaşılmış olacak. Yetkili sendika temsilcileri ve İl Sağlık Müdürlüğünce de yapılan açıklamalara istinaden mevcut ihaleye yapılan teklifin kabul edilebilir olmadığı ve ocak ayında yeni ihaleye çıkılacağı ifade edildi.

Haliyle fesih bedeli çıkacağı öngörülmekle birlikte bu bedelin çalışanlardan mı alınacağı veya yeni ihaleden düşülerek mi ödeneceği merak konusu...

Tüm süreç göz önüne alındığında ülke geneli yapılan ihalelere bankalarca katılımların azaldığı ve verilen tekliflerin de ihale için belirlenen taban fiyata bile çıkamayıp ihalelerin iptal edildiği gözlemleniyor.

Birde ocak ayından sonra yapılmasını savunan sendikalar da yok değil!

Sağlıkçı dostu kim ? Düşmanı kim bu süreçte tanıyor, takdir okuyucalırımızın.

Finalde yine hüsran yine başka bahara kalan ümitler...

Yorum Gönder

1 Yorumlar

Bize ulaşmak ister misiniz?