İZMİR BAYRAKLI ŞEHİR HASTANESİ AÇILACAK Mİ?

 Cumhuriyet tarihin en büyük yatırımlarından birisi olarak gösterilen, 2060 yatak kapasitesi ile son teknoloji cihaz ve aletleri ile birlikte açılmaya hazırlanan İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi nde artık sona gelindiği iddia ediliyor.


 Yapılan son hazırlıklarla birlikte açılış süreci adına startı verilmeye çalışılan hastane de yoğun bakım üniteleri hasta ve refakatçi lerin rahatlıkla kalacağı tek kişilik hasta odaları, her türlü imkan ve olanak bulunuyor. İçerisinde il dışından gelen hasta yakınlarının konaklayacağı otel, helikopter pisti gibi de bir çok kaliteli mahal de yine sağlık tesisinde mevcut.Kamu özel ortaklığı olması ile ilgili siyasi muhalefete ciddi derece de malzeme konusu olan şehir hastaneleri'nin il içerisinde hasta açısından da çok ciddi derece de konfor sağlayacağı da gelen bilgiler arasında.

Diğer bir taraftan da süreç içerisinde kamu özel ortaklığı na ilişkin şirketlerden birisinin ayrılması ve diğer şirketin tek olarak işe devam etmesi de açılışa ilişkin yaşanan gecikmeyi de ifade eder nitelikte.


Ulaşımın nasıl sağlanacağı merak konusu?

Rutin de çevre yolunun ciddi derece yoğun trafiğe sahip olması ve hatta yaşan ufak bir takım kazalar da bile trafiğin kilitlenerek durma noktasına gelmesi de araçla ulaşımın nasıl sağlanacağı konusunda akıllara soru işareti getiriyor. Çünkü izmirin her noktasından toplu taşıma otobüsleri dolmuşlar da bu trafik sirkülsayonuna dahil olduğunda, çalışanlar, hastalar ve hasta yakınları da dahil olduğunda trafiğin nasıl çözüleceği ciddi bir problem haline dönüşüyor. Ve hatta ambulansların acil hastaları nasıl ulaştıracakları ciddi merak konusu oldu.

İzmir belediyesinden teleferik gibi fantastik bir o kadar da düşündürücü bir çözüm önerisi geldi. İzban veya metro bağlantısı yerine teleferik düşünmeleri de trafiği rahatlatma noktasında umarız haklı çıkarlar. Peki hastane ne zaman açılacak?


Öte yandan bayraklı şehir hastanesinde idarecilerin de henüz atanmamış olması da bir diğer düşündüren konu. Bu kadar büyük bir sağlık tesisinde sahayı tanıyıp anlayıp, sözleşmeleri okuyup idrak edip uygulamak ciddi bir zaman gerektiriyor. Hastanenin 2023 ocak ayı veya en geç şubat ayında açılacağı gelen fısıltılar arasında. Tüm soru işaretlerine rağmen açılıştan birkaç yıl sonra işleyişin oturacağı ve sonrasında da izmirimizin sağlık yükünü ciddi rahatlatacağı bilinen bir gerçek, ancak hastalar hastaneye ulaşabilirlerse...

Yorum Gönder

0 Yorumlar