İZMİRDE SAĞLIKTA PROMOSYON BİLMECESİ - SENDİKALAR NEDEN SESSİZ !!!


İZMİR'de Promosyon konusu bir türlü sonuca varamazken beklentiler ile doğru orantılı olarak ümitler de tükeniyor. Bir tarafta ocak ayı zammı ile Promosyon rakamlarının daha yüksek olaması beklentileri oluşurken, diğer taraftan da mevcut ihaleye taraf banka yetkililerinin oyalama ve süreci geciktirme taktikleri sağlık personeli adına üzüntü ve hayal kırıklığı yaşatıyor.  


KAYBEDEN yine sağlık çalışanları oluyor!!!


Sağlık camiası sadece bu talihsiz süreci takip edebiliyor, haliyle de her yeni gün başka başka iddialar gündemden düşmüyor. Yöneticilerin yaklaşan sözleşme dönemi öncesi risk almama düşüncelerinin olduğu iddiaları da gündemi oyalıyor. Bundan mıdır bilinmez ama bugün yarın derken tam tamına 3 ay geçti ve kim kazandı? Tabiki bankalar... Çünkü daha az süre için anlaşmış olacaklar ve üstelik ülke geneli belli başlı illerde anlaşmalar yapılıp sağlıkçılar paralarını almaya başlamış iken İZMİR PROMOSYON konusu için neyi bekliyor?

Gelelim asıl şaşırtıcı olan kısıma. Yetkili veya yetkisiz sendikalar da süreci sadece ve sadece izliyorlar. Arada bir gaz almak için atılan bilgilendirme mesajları, ancak onlarında ardı arkası kesildi artık. Finalde yine makus talih değişmiyor ve yine sağlıkçılar kaybediyor. Yalnızca 'EGE' liler hariç (45.000 TL anlaşma yaptılar)

 (https://www.izmirdefisilti.com/2022/11/ege-universitesinden-rekor-promosyon.html?m=1 ) 

Artık tepki koyma vaktidir, çekilecek ise restlerin çekilme zamanı geldi. Zira sağlık çalışanlarının birçok konuda olduğu gibi bu konuda da sabrı kalmadı.

DİKKAT ÇEKECEK BİR EYLEM KARARI İÇİN TÜM SENDİKALAR NEYİ BEKLİYORSUNUZ ??? 

BÖYLE GİDERSE TOPLU SENDİKA İSTİFALARI ARTARAK DEVAM EDECEK...

SAĞLIKÇININ SABRI TÜKENDİ...Yorum Gönder

0 Yorumlar